Мистецький проект
«Нові можливості
в нових станах»

Кожен має свою історію, але не кожен має голос, щоб її розповісти.

Деякі голоси були змушені замовкнути через війну. Проте ми в ГО «Говори!» віримо в силу реабілітаційного потенціалу людей з інвалідністю, як вродженою, так і набутою.

Є фрази, які визначають людину та відображають її характер. Для декого ці фрази стають поворотним моментом в інтелектуальному розвитку та життєвому шляху.

Ми зібрали ці особливі фрази та висвітлили їх у наведених нижче історіях. Запрошуємо вас приєднатися до нас у подорож, щоб стати свідками цих історій та поділитися власними -– історіями стійкості, сили та тихих перемог.

Ці люди часто ведуть невидимі битви, залишаючись непомітними. Через цей мистецький проект ми прагнемо показати мужність тих, хто вистояв у складні часи. Адже навіть не маючи голосу, кожна історія заслуговує на те, щоб бути розказаною.

Ми маємо честь поділитися цими шістьма трансформаційними життєвими історіями з 481, які ми (спів)створили разом. Наша мета – посилити голоси українців. А до 2026 року ми прагнемо подвоїти кількість історій, досягнувши 1 000. Проект підкреслює, що обличчя суспільства ніколи не буде однаковим. Воно стало більш різноманітним, відображаючи багатогранні людські історії, особливо історії людей з інвалідністю.

Мета проекту – не лише підвищити обізнаність про інклюзію, а й стати мегафоном для людей з інвалідністю, які діляться своїм досвідом, проблемами та досягненнями. Проєкт прагне підкреслити важливість інтеграції кожної людини в суспільство, розкриття її здібностей та місця в цій новій, трансформованій реальності в Україні. Він творчо занурює вас у серце нашої візії – щоб кожна людина була почута, а кожен талант реалізований.


Дарина, 8 років

Спілкується за допомогою застосунку TippyTalk, любить какао та мріє стати співачкою. Цього року Дарина почала навчатись у звичайній загальноосвітній школі.

«Я все чую і все розумію»

Ця смілива фраза допомогла Дарині постояти за себе. Вона використовує її, щоб нагадати іншим, що до неї треба ставитися як до особистості, а не як до аксесуару. Цифрові технології стали голосом дівчинки, який дає їй змогу виражати себе. З TippyTalk Дарина впевнено ділиться своїми думками, знаходить нових друзів на дитячому майданчику та без бар'єрів замовляє улюблене какао в кав'ярні.

Це речення Юля час від часу каже мамі без видимої на те причини. Використовуючи TippyTalk, вона нарешті може поділитись своїми емоціями та отримати бажану підтримку від близьких.

Слова, які військовослужбовець Олександр не міг сказати своїй донці через важке поранення. Зараз він надсилає їй цю фразу щодня за допомогою месенджера у застосунку TippyTalk.

Навчально-реабілітаційний центр Святого Миколая

312 дітей, 100 з яких невербальні

Навчально-реабілітаційний центр, розташований у Львівській області, обслуговує дітей та молодь з інвалідністю. Під час повномасштабної війни він прийняв багато дітей, які були змушені покинути свої домівки через активні бойові дії або окупацію.


«Я хочу відповісти»

Цю фразу у TippyTalk учні навчального закладу можуть використовувати під час уроків. Наразі центр навчає понад сотню невербальних учнів. Всі вони використовують TippyTalk під час занять з логопедами та психологами, беруть активну участь у навчальному процесі, а також спілкуються зі своїми сім'ями вдома.

Олена, 28 років

Слабочуюча, спілкується за допомогою застосунку TippyTalk, любить танцювати та відвідувати музичні концерти.

«Я молюся за маму, друзів
з майстерні та перемогу України»

Озвучивши це речення через TippyTalk, Олена взяла участь у колективній молитві в дружній майстерні організації Карітас Львів. Раніше вона спілкувалася виключно за допомогою звуків і дотиків. Тепер дівчина почута і це приносить Олені велику радість. Олена може заводити нові знайомства та ділитися своїми почуттями.

Юля, 28 років

Вже 6 років проходить реабілітацію після черепно-мозкової травми,
яку отримала внаслідок ДТП. Любить шопінг та відвідувати ресторани.


«Я відчуваю сум»

Олександр, 43 роки

На фронті отримав мінно-вибухове поранення, яке уразило мозок та
повністю його паралізувало. Любить ходити в гори. Мріє відновити навички водіння. 


«Я тебе люблю»


Previous
Previous

Інклюзивна поведінка та культура поваги

Next
Next

Стаття «TippyTalk – своєрідний голос для невербальних осіб»