
«Одним із завдань реабілітації є соціалізація пацієнта»: інтерв’ю з терапевткою мови і мовлення Ганною Левицькою
Працюю в Unbroken з перших днів заснування реабілітаційного центру — з травня 2023 року. Моя посада у реабілітаційному центрі — терапевтка мови та мовлення, працюю з пацієнтами, які мають розлади комунікації та ковтання, а також з пацієнтами, які мають когнітивно-комунікативні порушення. Більшість пацієнтів у нашому центрі — це військовослужбовці з різними травмами. На початку роботи одразу було розуміння, що необхідно буде багато зусиль прикладати для самоосвіти та професійного розвитку, щоб якісно надавати реабілітаційну послугу.

«Дайте невербальним військовим простір та час, щоб вони змогли висловитись у свій спосіб»: розмова з Софією Гладюк
Моя спеціалізація і посада – психолог. Коли я почала працювати у Рівненському обласному госпіталі ветеранів війни, там стартував проєкт «Афазія – не вирок». Його організовувала засновниця Товариства терапії мови і мовлення Оксана Лялька. Мені було цікаво долучитись, бо під час роботи у госпіталі я бачила військових, які мали черепно-мозкові травми (далі:ЧМТ) і, як наслідок, у деяких були проблеми з мовою. Я розуміла, що займаюсь з ними інтуїтивно – намацувала, на що вони реагують, а на що ні. Я йшла абсолютно навмання.

TippyTalk – своєрідний голос для невербальних осіб
TippyTalk – це цифровий інструмент альтернативної і додаткової комунікації (АДК) для людей з розладами комунікації, тобто невербальних людей. Це люди, які не спілкуються в звичний для нас спосіб – не використовують для спілкування звичайну мову.